Rafting


To jedna z największych górskich atrakcji, zlokalizowana w malowniczych Pieninach. Mam dla Państwa dwie propozycje. Pierwsza to spokojny spływ tradycyjnymi drewnianymi tratwami, natomiast druga to rafting na pontonach – tu nikt nie gwarantuje dopłynięcia na sucho do celu.

 
Rafting to pływanie po rzekach górskich w pneumatycznym pontonie poruszanym siłą ludzkich mięśni. Wszyscy uczestniczy wyposażeni są w kaski i kamizelki ratunkowe. Opcjonalnie można wypożyczyć również pianki, co daje więcej możliwości (np. wyskakiwanie z pontonu w miejscach wskazanych przez ratownika). Ponad dziesięciokilometrowa trasa dostarcza nie tylko emocji, ale przede wszystkim możliwości podziwiana fascynujących wytworów natury. Rafting to wspaniała rozrywka dla tych, którzy dopiero chcą rozpocząć zmagania z górskimi rzekami. Jest to również doskonała forma aktywnego wypoczynku z zastrzykiem adrenaliny. Pod okiem doświadczonego instruktora-ratownika WOPR pokonuje się zdradliwe przełomy oraz kaskady. Każdy z uczestników aktywnie uczestniczy w spływie. Nie bez znaczenia jest tu również element rywalizacji z innymi pontonami, co pozwala jeszcze lepiej doświadczyć zmagań z wodnym żywiołem.

 
Tradycyjny spływ drewnianymi tratwami wzdłuż przełomu pienińskiego jest jedną z wygodniejszych form zwiedzania Pienińskiego Parku Narodowego. Tradycja organizowania spływów sięga roku 1832. Drewniane tratwy to opcja kierowana przede wszystkim do rodzin z dziećmi, a także do tych, którzy pragną w ciszy i spokoju delektować się pięknymi pienińskimi krajobrazami.
 
 
Rafting i rowery to kumulacja pienińskich atrakcji. Przejazd na rowerach górskich obejmuje najpiękniejszy odcinek malowniczego przełomu pienińskiego (ze Szczawnicy do Sromowiec). Trasa wiedzie “pod prąd” Dunajca i obejmuje około 10-kilometrowy odcinek ścieżki rowerowej (w znacznej części po słowackiej stronie). Następnie przekracza się granicę polsko-słowacką, by rozpocząć spływ na pontonach na odcinku Sromowce – Szczawnica. Wszyscy uczestnicy zostają wyposażeni w kamizelki ratunkowe i kaski. Opcjonalnym wyposażeniem jest pianka, która chroni przed wychłodzeniem, zwłaszcza w przypadku rywalizacji grup na kilku pontonach.