Park Linowy Tatra Adventure Siwa Polana

Edukacyjny Park Linowy u wrót Tatr

Zapraszamy od wiosny 2022

 
 
Park Linowy TATRA ADVENTURE Siwa Polana to najnowsza atrakcja Tatr Zachodnich. Jest to jedyny park w Polsce, w którym elementy zabawy przeplatane są elementami edukacyjnymi. Po krótkim przeszkoleniu uczestnicy pokonują różnego rodzaju przeszkody rozmieszczone między palami poznając jednocześnie tatrzańskie schroniska, stawy, kwiaty czy tropy zwierząt. Dodatkowo park wzbogacono elementami wykorzystywanymi w codziennym życiu góralskiej rodziny (drewniane beczki, sanie kumoterki, włóki czy drewniane koła)

Zapraszamy:
  • najmłodszych (trasa zielona już od 3 lat *)
  • dzieci i młodzież szkolną (4 trasy przepinkowe, w tym trasa tyrolkowa)
  • dorosłych (4 trasy przepinkowe, w tym trasa tyrolkowa)
 * trasa zielona pokonywana jest przez małe dzieci w asyście rodziców, którzy w razie potrzeby pomagają pociechom przepinać karabinki
 Trasa zielona

 
Trudność: łatwa

Minimalny wzrost: 110 cm (od 3 lat w asyście rodziców)

Ilość przeszkód: 18

Ilość tyrolek: 2
 
Orientacyjny czas przejścia: 30 min.

Trasa składa się z osiemnastu przeszkód, przeznaczona jest dla najmłodszych miłośników parków linowych. Minimalny wiek dziecka to 3 lata. Dzieci mogą wejść na trasę pod opieką dorosłych. Jest to również doskonała opcja dla dzieci starszych czy dla dorosłych zmagających się z lękiem wysokości (trasa przebiega na wysokości 1 m. nad ziemią). Na trasie spotkacie krokusy i inne kwiaty występujące w Tatrach, poznacie tropy dzikich zwierząt i góralskie motywy zdobnicze, przejdziecie po ruchomych beczkach, by pod koniec zmagań usiąść w saniach konnych. Na trasie napotkacie również na dwie tyrolki.

 

Trasa czerwona


Trudność:  średnia

Minimalny wzrost: 120 cm

Ilość przeszkód: 18
 
Ilość tyrolek: 2

Orientacyjny czas przejścia: 30 min.

Trasa składa się z osiemnastu przeszkód przebiegających na wysokości 4-5 metrów nad ziemią. Minimalny wzrost uczestnika to 120 cm. Wejście na trasę to wspinaczka po "wodospadzie". Na trasie spotkacie m.in. tatrzańskie schroniska, największe stawy, zmierzycie się z łańcuchem na "Orlej Perci", by pod koniec przysiąść na ławeczce przy stoliku i spojrzeć na niezwykłą panoramę Tatr Zachodnich. Wrażeń dopełnią dwie tyrolki.
Trasa czarna


Trudność: trudna

Minimalny wzrost: 140 cm

Ilość przeszkód: 20
 
Ilość tyrolek: 3

Orientacyjny czas przejścia: 40 min.


Trasa przebiega na wysokości 6-7 metrów i przeznaczona jest dla najbardziej doświadczonych pogromców parków linowych. Minimalny wzrost to 140 cm. Przeszkody czarnej trasy wymagają sprawności fizycznej, odwagi oraz sprytu. Do największych atrakcji trasy należą: skręcona drabinka, przejazd w wiadrze, skok Janosika czy slackline. Z poziomu czarnej trasy rozpościera się widok na Pasmo Gubałowskie, Giewont, Czerwone Wierchy czy otoczenie Doliny Chochołowskiej. Na trasie znajdziecie również dwie klasyczne tyrolki.
Trasa żółta - tyrolkowa


Trudność: średnia

Minimalny wzrost: 140 cm

Ilość przejazdów: 6

Orientacyjny czas przejścia: 10-20 min.

Trasa składa się z sześciu tyrolek. Już samo wejście na wysoki podest startowy po chwiejnej drabince speleologicznej budzi duże emocje. Pierwsza z tyrolek to mrożący krew w żyłach przejazd nad drogą - nad głowami wędrujących do Doliny Chochołowskiej turystów. Łączna długość zjazdów to blisko 200 metrów. Z trasy tyrolkowej rozpościerają się piękne widoki na pasterską Siwą Polanę, Giewont, Czerwone Wierchy i na pasmo graniczne z pięknymi urwiskami Siwiańskich Turni.


 


ilość przeszkód
ilość tyrolek
trudność
czas przejścia (min.)
cena
trasa zielona
18
2
łatwa
30-40
25,-
trasa czerwona
18
2
średnia
20-40
35,-
trasa czarna
20
3
trudna
30-40
45,-
trasa żółta - zjazdowa
6
6
średnia
10-20
35,-