Kuligi dla grup zorganizowanych w okolicach Zakopanego


Okolice Zakopanego są doskonałym miejscem do zorganizowania kuligu. Uczestnicy zwiedzą najciekawsze zakątki Podtatrza, przenosząc się niejako do czasów Chałubińskiego czy Witkiewicza. Uzupełnieniem kuligu będzie pieczenie kiełbasy przy ognisku i dźwiękach góralskiej kapeli, a następnie powrót do hotelu w blasku pochodni.
Kuligi organizujemy zarówno zimą (w saniach), jak i latem (w powozach lub fasiągach).

Przykładowe programy:

Kulig ulicami Zakopanego

Kulig wiedzie przez najciekawsze zakątki Zimowej Stolicy Polski, przez co łączy w sobie aspekt poznawczy i rozrywkowy. Uczestnicy z perspektywy wozu konnego zwiedzą najstarszą zakopiańską ulicę – Kościeliską oraz zobaczą przykłady XIX-wiecznej zabudowy drewnianej. Punktem docelowym jest Siwa Polana, malownicza polana u wylotu Doliny Chochołowskiej. Tam w jednej z lokalnych bacówek uczestnicy degustować będą oscypka i lokalne nalewki.


Kulig podnóżami Tatr Zachodnich

Grupa zostaje przewieziona autokarem do Polany Sywarne. Trasa kuligu przebiega przez podnóża Tatr, u wylotów dolin Za Bramką i Małej Łąki. Z trasy rozpościera się widok na Giewont, Czerwone Wierchy oraz na Pasmo Gubałowskie. Zakończeniem kuligu jest ognisko z pieczeniem kiełbasy oraz z degustacją grzańca i herbaty góralskiej.


Kulig do Doliny Chochołowskiej z ogniskiem w Leśniczówce

Grupa zostaje przewieziona autokarem do Siwej Polany. Trasa kuligu wiedzie wzdłuż najdalej na zachód wysuniętej doliny Tatr Polskich – Doliny Chochołowskiej. Dolina znana jest z działań partyzanckich w czasie II Wojny Światowej, planowanego lotu balonem do stratosfery, czy wreszcie ze spotkania Papieża Jana Pawła II z Lechem Wałęsą w 1983 roku. Kulig kończy się w Leśniczówce, gdzie odbędzie się ognisko z pieczeniem kiełbasy.


Kulig do Doliny Chochołowskiej z poczęstunkiem w schronisku

Grupa zostaje przewieziona autokarem do Siwej Polany. Trasa kuligu wiedzie wzdłuż najdalej na zachód wysuniętej doliny Tatr Polskich – Doliny Chochołowskiej. Dolina znana jest z działań partyzanckich w czasie II Wojny Światowej, planowanego lotu balonem do stratosfery, czy wreszcie ze spotkania Papieża Jana Pawła II z Lechem Wałęsą w 1983 roku. Uczestnicy dojeżdżają do schroniska na Polanie Chochołowskiej, gdzie zorganizowany jest poczęstunek.

Kuligi w Tatrach

Kuligi Zakopane

Kulig z pochodniami w Dolinie Chochołowskiej